EKONOMİDE DEĞİŞİM BAŞLIYOR | Bilal Saygılı Blog

EKONOMİDE DEĞİŞİM BAŞLIYOR

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2020-2022 dönemine ilişkin Yeni Ekonomik Program’ı açıkladı. MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Yeni Ekonomi Paketi’ni (YEP) Anadolu Ajansı’na ve Yeni Asır gazetesine özel değerlendirdi.

Türkiye'nin 2020-2022 dönemine ilişkin Yeni Ekonomik Program'ı (YEP) Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandı. Vergi reformundan işsizlikle mücadeleye, tarım desteklerinden enflasyon hedeflerine kadar her konuya değinen Albayrak, "Ülkemizin yeni başarı hikayesini milletimizin desteği, reel sektörün, tarımın, finans sektörünün tam kapasite ile çalışması ve bütün bunlarla birlikte "Değişim Başlıyor - Yeni Ekonomi Programı" ile gerçekleştireceğiz. Türkiye yeni bir ekonomik modele geçiyor" dedi.

"HEDEFLER DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Yeni Ekonomi Paketi’ni (YEP) değerlendirdi:

“Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı, 2020-2022 “Yeni Ekonomi Programı”, Türkiye için değişimin başladığını ve yeni ekonomi-politik projeksiyonun ortaya konduğunu bize göstermektedir. Ülkemiz yeni bir ekonomik modele geçerken, reel sektörümüzle birlikte hepimizin değişmek zorunda olduğuna ve sahada bu bilinçle çalışmamız gerektiğine inanıyoruz.

Türkiye 2023 hedefleri doğrultusunda güçlü ve istikrarlı bir şekilde ilerlerken yüzde 5’lik büyüme öngörülüyor ve tek haneli enflasyon hedefleniyor. Bu da KOBİ’lerimizden üreticimize, reel sektörümüzden yatırımcımıza dek ekonomideki ivmeyi yukarılara taşıyacaktır. Biz de MÜSİAD İzmir olarak tüm gücümüzle ortaya konulan bu hedefler doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.”

Basında Çıkan Haberler

Yeni Asır

Anadolu Ajansı

Bizim Anadolu