BİLAL SAYGILI´DAN PİST REKORU | Bilal Saygılı Blog

BİLAL SAYGILI´DAN PİST REKORU

Son 3 sezondur Türkiye Pist Şampiyonası‘nda mücadele eden İzmirli sporcu Bilal Saygılı, şampiyonanın sezon finalinde Türkiye ikinciliğini kazanmakla beraber Ülkü Park Yarış Pisti‘nin yeni pist rekortmeni oldu.

Sezona Porsche 991 GT3 ile başlayan Bilal Saygılı, Yunanistan Serres Pisti’nde gerçekleşen 3.ayak yarışından itibaren BMW MZ4 GT3 direksiyonuna geçti. Saygılı Rulman ve Nachi desteğinde yarışan Saygılı, yeni otomobili ile her yarış başarı grafiğini yükselterek muhteşem bir sezon finaline imza attı.

Sıralama turlarında kaydettiği 52.129’luk zamanı ile İzmir Ülkü Park pistinin yeni rekorunun sahibi olan Bilal Saygılı, aynı zamanda yarışa ilk sıradan başlama hakkını kazanmış oldu. 2 yarış üzerinden koşulan Maxi grubun ilk yarışı ilk sırada bitirerek ilk Türkiye Şampiyonası zaferini kazanan Bilal Saygılı, ikinci yarışı da 1.3 saniyelik bir farkla ikinci tamamladı.

Bu sonuçla Türkiye Pist Şampiyonası‘nda sezonu İbrahim Okyay‘ın ardından Maxi grup ikincisi olarak noktalayan İzmirli sporcu, yeni sezonda çok daha iddialı olacağının sinyallerini vermiş oldu.

Haber linkleri için; 

Hürriyet

Türk Motor Sport

Haberler