SAYGILI: BÖLGESEL GÖRÜŞMELERDEN BÜYÜK VERİM ALDIK | Bilal Saygılı Blog

SAYGILI: BÖLGESEL GÖRÜŞMELERDEN BÜYÜK VERİM ALDIK

Saygılı Rulman,geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Müstakil Sanayici İşadamları Derneği(MÜSİAD) Bölgesel Ticaret Toplantısı'nın gözdesi oldu.MÜSİAD İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı ve Sektör Kuralları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkanı ve Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı,MÜSİAD'dan teşekkür belgesi aldı.

TEŞEKKÜR BELGESİ

Toplamda 150 firma ve 1400 civarında ziyaretçinin katıldığı toplantının gündemi,ülkenin ticaret potansiyelini arttırma yönünde oldu.Toplantının gözdesi olan Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı ve etkinliğin anasponsoru Bilal Saygılı,katkılarından dolayı MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan'dan teşekkür belgesi aldı.

SAYGILI'DAN 2018 HEDEFİ

Toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Saygılı,''Böyle bir etkinliğin anasponsoru olmak bize onu verdi.Bölge ekonomisine bu tür çalışmaların katkı sağlayacağına inanıyoruz.MÜSİAD ile bunu başarıyoruz.Toplantımıza,kurumsal kimlikli firmalar,yurtdışından,balkanlardan gelen önemli işadamları katılım sağladı.Bu tür endüstriyel çalışmalar bölgelere faydalı olacaktır.Diğer yandan Saygılı Rulman olarak ürünlerimizi,katılımcılara sergileme fırsatı bulduk.Katılımcılar oldukça ilgili davrandı.Saygılı Rulman olarak 2018 yılında MÜSİAD üyeleri ile ticari ilişkilerimizi artırmayı ve ihracat rakamlarımızı 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz''diye konuştu.

YÜZYÜZE İŞ BAĞLANTILARI

Toplantıya İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Denizli, Uşak, Kocaeli, Adana, Aydın, Balıkesir, Tekirdağ, Hatay, Kayseri, Sakarya, Kütahya, Zonguldak, Mardin, Van, Rize ve çevre illerden çok sayıda MÜSİAD üyesi katıldı. Üye olmayan iş adamlarının da iştirak ettiği ve İzmir iş dünyasının da davetli olduğu toplantıda stant açan firmalar yüzlerce girişimciyle iş bağlantısı kurma imkanı buldu. 150 MÜSİAD üyesinin mini stant açtığı fuar organizasyonunda üyeler, Yıldız Holding satın alma yetkilileri (Ülker), Irak, Katar, Ürdün ve Özbekistan’dan gelen yurt dışı alım heyetleri ile yüzlerce iş insanı yüz yüze görüşüp yeni iş bağlantıları kurma fırsatını yakaladı.

ÜLKE KALKINMASINA KATKI

Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü: “Bugün burada Türkiye genelinden ve dünyanın farklı ülkelerinden katılımcıları bir araya getirdiğimiz Bölgesel Ticaret Toplantımızda; hem üyeler arasındaki iletişimi ve ekonomik iş birliğini geliştirmek hem de bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı koymayı hedefliyoruz. Umarım bu toplantımızdan güzel işbirlikleri çıkacaktır.” dedi.Bölgeye ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamak için her alanda çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Ülkü: “İzmir tarih boyunca en önemli ticaret merkezlerinden biri olmuştur. Bugün de ‘Ticaretimizi Artırıyoruz’ temasıyla gerçekleştireceğimiz Bölgesel Ticaret Toplantımız, işbirliği fırsatları oluşmasında ve bölgemize getireceği katkılar açısından çok önemlidir.” dedi.

Haberin orjinalini okumak için Yenigün Gazetesi'ni ziyaret edebilirsiniz.