Saygılı | Bilal Saygılı Blog

SAYGILI BAŞARI SIRRINI PAYLAŞTI

Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı gençlere başarının sırlarını verdi. Saygılı "Büyük düşünün hayal kurmayı ihmal etmeyin ve asla pes etmeyin" dedi.

Şehir Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmamhatip Lisesi'nde 600 öğrenciye "Başarının Sırları" adlı konferansta hitap eden Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı ve eşi Sosyolog Şahika Saygılı, tecrübelerini paylaştı. Kredi ve Yurtlar Kurumu İzmir İl Müdürü Hüseyin Güneş, İmamhatipliler ve Mezunlar Derneği (İMHAD) Başkanı Burhanettin Kansızoğlu ve Okul Müdürü Ayşe Hale Sarıçam'ın da katıldığı konferansta, Saygılı çifti iş mutlu bir aile hayatının temel prensiplerini de gençlere anlattı. 

"Riski Göze Alın"  

Bilal Saygılı gençlere "Düşüncelerinize gereken önemi verin. Bakış açınızda farklılıklar oluşturun. Büyük düşünün ve hayal kurmayı ihmal etmeyin. Asla pes etmeyin. Yakınma, mazeret, tembellik kelimelerinin hayatınızdaki karşılığı olmasın. Kitap okumayı, eğitimi ihmal etmeyin. Hata yapmaktan korkmayın. Riski göze alın ve tedbiri unutmayın. Arkadaşlarınızı iyi seçin ve dostlarınızı asla unutmayın. Saygı elbisesini hep üzerinizde taşıyın. Korkularınızdan sıyrılıp cesur olmayı seçin. Öğütlere muhakkak kulak verin. Tarihi bilince sahip olun" tavsiyelerinde bulundu.

Cevapları Birlikte Aramalıyız  

Geleceğe yatırımın çocukluk çağından başlaması gerektiğine işaret eden Bilal Saygılı "Gelecek nesillerimizin kendi ayaklarının üzerinde durmayı bilen, farkındalığı yüksek, başarılı ve mutlu bireyler olmasını istiyorsak; onlara zaman ayırmak, tecrübelerimizi onlara aktarmak, sorularını dinlemek ve onlarla birlikte cevap aramak durumundayız. Kitaplardan öğrendikleri teorik bilgilerin yanında gerçek hayatın pratiklerini de bilmeleri gerekiyor." dedi.