ESNAFIN DESTEK PAKETİ SEVİNCİ | Bilal Saygılı Blog

ESNAFIN DESTEK PAKETİ SEVİNCİ

Sektör temsilcileri Başkan Erdoğan’ın açıkladığı, kira yardımı, hibe, stopaj ve KDV indirimi gibi desteklerin esnafa nefes aldıracağını belirtirken, tüm kesimlerin moral kazandığını vurguladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs krizinden etkilenen esnafa yönelik açıkladığı destek paketi İzmir ve Ege esnafında sevinçle karşılandı. Verilen destekler İzmir esnafına can suyu olacak. Kira yardımı ve hibe ile stopaj ve KDV indirimi gibi desteklerin kuaförlere, terzilere ve pazarcılara nefes aldıracağını belirten sektör temsilcileri, kayıpların bir nebze de olsa azalacağı görüşünde. Esnaf destek paketiyle moral bulduğunu dile getirdi.

Başkan Erdoğan'ın esnafa kira desteği ile gelir kaybı desteği için hazırlıklara başlandığını açıklamasının, salgın döneminde zor günler geçiren esnafı sevindirdiğini belirten Müstakil Sanayici ve İşadamı Derneği (MÜSİAD) İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı, "Hibe kararı esnafı memnun etti. Çok süper bir karar. Şükranlarımızı sunuyoruz, Allah razı olsun" diye konuştu.

Saygılı şunları söyledi: "2020 yılında virüs nedeniyle bunalan esnaf devlet desteği ile biraz da olsa nefes alacak. Gün birlik olma beraberlik günü. Ekonomimize saldıran dış güçlere de birlik ve beraberlik içinde cevap vereceğiz. Sayın Başkan Erdoğan'ın açıkladığı gibi sadece maddi destekle 5 milyara yakın bir esnafa can suyu geldi. Bu önemli rakam hibe olarak esnafa yansıtılacak" diye konuştu.

Kaynak: Yeni Asır