Bilal Saygılı´dan ´Referandum Sonrası Görev İşadamlarında´ Çağrısı | Bilal Saygılı Blog

BİLAL SAYGILI´DAN ´REFERANDUM SONRASI GÖREV İŞADAMLARINDA´ ÇAĞRISI

İzmirli işadamı Muhammet Bilal Saygılı, referandumda vatandaşların sandığa giderek görevini tamamladığını, Türkiye’nin gelişmesi ve dünyada hak ettiği yere gelebilmesi için artık görevin işadamlarına düştüğünü söyledi.
Türkiye’nin kısır çekişmelerle kaybedecek zamanının olmadığını vurgulayan Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Bilal Saygılı, “Referandum sonucunda milletimiz kazanmıştır. Vatandaşlarımız büyük bir katılımla sandığa gidip görevini yaptı. Sandıktan çıkan karar milletimizin kararıdır. Biz de milletimizin kararına saygı duyuyoruz” diye konuştu.

“Artık gündem ekonomi olmalı”
Önümüzdeki dönemde Türkiye gündeminin ilk sırasında ekonominin olması gerektiğini vurgulayan Saygılı, şunları söyledi:
“Türk milleti geleceğinin belirlendiği bu referandumda darbelere, vesayete, ekonomideki belirsizliklere meydan vermeyecek güçlü bir sistemin uygulamaya girmesine karar vermiştir. Bu sistem sayesinde kısır siyasi çekişmelere, koalisyonların beraberinde getirdiği siyasi kaos tablosuna ‘dur’ demiştir. Bundan sonra Türkiye’nin ilk gündemi ekonomi olmalıdır. Önümüzdeki süreçte biz iş adamlarına büyük görev düşmektedir. Türkiye’nin ekonomik olarak güçlenmesi, üretimimizin ve ihracatımızın artması için daha çok çaba göstermeliyiz. Bunun için de iş dünyası olarak yatırım ve işbirliği olanaklarımızı artırmaya çalışmalıyız. Milletimiz son sözünü söylemiş ve ülkemizin önünü açacak çalışmaları uygulamaya koyma olanağı vermiştir. Şimdi görev iş dünyasına düşmektedir. Bu konuda iş adamlarımızın da gerekli kararlılığı göstereceğine inanıyorum.”

Habere gitmek için; 

Milliyet.com.tr