BİLAL SAYGILI, GENÇLERLE HASBİHAL ETTİ | Bilal Saygılı Blog

BİLAL SAYGILI, GENÇLERLE HASBİHAL ETTİ

MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, hasbihal toplantısında gençlerle bir araya geldi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Birikim Okulları Kampüs Müdürü Fatih Yılmaz’ın moderatörlüğünde aralarında genç iş adamlarının, öğretmenlerin ve üniversite öğrencilerinin olduğu gruba özel tecrübelerini paylaştı, gençlerden gelen soruları cevaplandırdı.

Gençlik yıllarında görev aldığı İzmir Milli Gençlik Vakfı’nda yaşadığı hatıralara değinen Bilal Saygılı, 90’lı yıllarda çok güzel çalışmalar yaptıklarını ve birçok genç arkadaşa değdiklerini anlattı. Üniversite hayatı sonrasında iş hayatına atıldığını ve rulman sektöründe faaliyet gösteren aile şirketi Saygılı Rulman’ın başına geçtiğini ifade eden Saygılı, ticarî hayatı tecrübe edinerek, aksiyon alarak öğrendiğini belirtti.

Başkan Bilal Saygılı konuşmasına şöyle devam etti: “30 yıldır bu güzide ailenin bir üyesi olarak bugün başkanlık vazifesini icra ettiğim MÜSİAD’ımızın çatısı altında şehrimize, ülkemize, milletimize milli ve manevi değerlerimizi önemseyerek hizmet etmenin çabasındayız. Hiçbir dünyevi menfaat bizim davamızdan yukarıda değildir. Para ve makamlar birer araçtır. Her imkân bir imtihandır.

Değerli arkadaşlar, milli ve manevi değerlerimize bağlı olarak bugün hayatın her alanında güçlü ve başarılı şekilde bulunmamız gerekiyor. Birbirimize iyiliği emreden kötülükten sakındıran topluluklar olmalıyız. Her ne yapıyorsanız yapın, rızayı ilahiye uygun olarak yapın, Allah’ın rızasını gözetin.

Ticaretle uğraşan arkadaşlarıma özellikle haramlardan kaçınmalarını tavsiye ediyorum. Müslüman kardeşlerinize suizanla değil hüsnü zanla yaklaşın. İşlerinizi geliştirerek bulunduğunuz alanda en sağlam, en güvenilir insanlar olmalısınız. Gözlerinizden her birinizin bir duruşu olduğunu görüyorum. Rabbim yolunuzu, bahtınızı, işinizi, gücünüzü açık eylesin!”

Basında Çıkan Haberler

Milliyet

Habertürk

Medya Ege