SAYGILI RULMAN´IN İLK YILLARI | Bilal Saygılı Blog

SAYGILI RULMAN´IN İLK YILLARI

Babam Eflatun Bey 1986 yılında Basmane’de, o zamanların bit pazarının kurulduğu bölgede, Saygılı Ticaret adını verdiği bir firma kurdu. Bu kararı herkesin kaderini değiştirdi ve Saygılı Rulman’ın ticaret hayatında var olması için gerekli itici gücü de sağlamış oldu.

Firmanın büyümesini sağlamak ve açılımlarını hızlandırmak için üniversiteden mezun olduktan sonra babamdan firmanın yönetimini devir aldım. Üniversite hayatım boyunca çalıştığım rulman pazarlama sektöründeki deneyimlerimle firmamızın pazarlama bölümünü güçlendirdim ve genişlettim. Böylece Türkiye'nin yıllar içerisinde geçirdiği ekonomik krizlerden büyük yaralar almadan firmamızı bugünlere çıkarmayı başardım.

Sıkı çalışmalarla adım adım büyüyen Saygılı Ticaret 1993 yılında unvanını “San. Ve Tic. Ltd.” olarak değiştirdi. Kısa sürede de firma inşaatçılar çarşısı olarak bilinen Yenişehir’deki binasına taşındı. Takvimler 1994 yılını gösterdiğinde Saygılı Rulman Avrupa ve Uzakdoğu’ya açılarak uluslararası ticaretin başlangıcını yaptı.

1997 yılında tüm çalışanların gayreti ve kişisel azmimle İzmir Mersinli Ağır Bakım Sanayii’nde, rulman sektöründe “depoculuk” anlayışını benimseyip kullanan ilk firma olarak Saygılı Rulman Lojistik Merkezi kuruldu. 

Saygılı Rulman, takip eden yıllarda ekip çalışmasıyla büyümeye devam etti ve bugünkü halini aldı.  Bu süreçte oldukça zorlu mücadeleler atlatan şirketimiz, bugün o emeklerinin karşılığını alıyor. 

Saygılı Rulman o dönemlerde gerçekleşen büyüme sayesinde şimdi Anonim Şirket olarak yüzden fazla kişiye iş imkânı sunuyor. Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde yerleşik 10.000 m²lik kapalı alanı ve 14.000 palet kapasiteli tesisi ile Türkiye’nin en büyük rulman deposu olarak sektöre hizmet vermeye devam ediyor.

Saygılı Rulman