MUHAMMED MURSİ İÇİN SON VAZİFE | Bilal Saygılı Blog

MUHAMMED MURSİ İÇİN SON VAZİFE

Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, darbe sonucunda görevinden uzaklaştırılmasının 6. yılında, 17 Haziran 2019 günü çıktığı mahkeme salonunda şehit oldu. Onun hak davasındaki onurlu mücadelesine şahitliğimizi göstermek için İzmir’deki dostlarımızla bir araya geldik. 18 Haziran 2019 Salı günü İzmir Konak Yalı Camisi'nde Muhammed Mursi için İzmir’deki mülki idari erkânın ve birçok STK temsilcisinin katıldığı gıyabi cenaze namazını hep birlikte kıldık ve dualar ettik.

 

Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için İzmir’de de gıyabi cenaze namazı kılınırken vatandaşlar tekbirlerle ve açtıkları Mursi posterleriyle kanlı darbeyi bir kez daha kınadı.

2012 yılında halk oylamasıyla göreve gelen, darbeyle iktidardan indirilen ve dün hayatını kaybeden Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Diyanet İşleri Başkanlığı kararıyla 81 ildeki eş zamanlı gıyabi cenaze namazı, İzmir Konak Meydanı'nda kılındı. İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan tarafından kıldırılan cenaze namazına İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı, AK Parti İl Başkan Vekili Ali Aslan, İHH Teşkilat Başkanı Mustafa Halit Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konak Meydanı'nda kılınan namazın ardından basın açıklaması yapan Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Ali Arslan, Mısır'ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mürsî'nin özgürlük ve adalet hasretiyle Hakk'a yürüdüğünü ifade etti.

 

 

 

Basında Çıkan Haberler:

Anadolu Ajansı

Mynet

Sabah

Yeniasır

Aliağa Ekspres

Yeni Vizyon

Liderhaber

Milat

Hürses

TgrtHaber