JAPONLARDAN SAYGILI RULMAN´A YATIRIM | Bilal Saygılı Blog

JAPONLARDAN SAYGILI RULMAN´A YATIRIM

Saygılı Rulman Japon teknolojisini ülkemize getirmek için adımlar atıyor.

Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı, yaklaşık 10 yıldır distribütörlüğünü yürüttüğü rulman sektörünün lider markalarından Japon menşeli Nachi ile yatırım için görüştüklerini ifade etti. Bilal Saygılı Japon yatırımı hakkında markanın Türkiye’deki faaliyetlerini ve satışlarını arttırmak üzere plan yaptıklarını belirtti.

Türkiye’de rulman denilince akla gelen ilk kuruluşlardan birisi olan Saygılı Rulman yatırımlarıyla sektörün önünü açan girişimlerine devam ediyor. Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı,  distribütörlüğünü yaptıkları Japon rulman üreticisi Nachi - Fujikoshi Corporation’ın Global Satış Direktörü Hatasaki ile Nachi Avrupa Satış Direktörü Rajabi’yi ağırladı. Tüm gün süren toplantılarda Nachi ile planlanan Saygılı Rulman yatırımları ve ileriye dönük iş birliği projeleri masaya yatırıldı.

Hedef Türkiye üzerinden Avrupa’ya açılmak

Düzenlenen toplantıda konuk işadamları, Nachi markasıyla Türkiye üzerinden Avrupa’ya açılma planlarını açıkladılar. Bilal Saygılı Japon yatırımlarıyla birlikte Türkiye’deki satışları arttırabileceklerini ve markanın Avrupa’ya açılması konusunda her türlü desteği verebileceklerini ifade etti. Saygılı, ülkemize katma değerli ürünlerin üretimini sağlayacak bir projede yer almaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Saygılı kalitesi, Japon teknolojisi

Rulman sektöründe son 20 yıldır yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşen açılımlarla birçok ilklere imza attıklarını ifade eden Bilal Saygılı Japon yatırımlar hakkında, “Uzun bir süredir Nachi ile iyi bir çalışma ortamı yakaladık. Saygılı Rulman’ın tüm bilgi, birikim ve koordinasyon becerisini, Japon teknolojisi ve kalitesi ile birleştirmeyi hedefliyoruz. Bu projenin en kısa zamanda hayata geçerek, ülkemiz için faydalı bir yatırıma dönüşmesini diliyorum” diye konuştu.