BİNALİ YILDIRIM’IN BİLAL SAYGILI CAMİİ’NDE YAPTIĞI KONUŞMA | Bilal Saygılı Blog

BİNALİ YILDIRIM’IN BİLAL SAYGILI CAMİİ’NDE YAPTIĞI KONUŞMA

Son Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmayı sizlerle paylaşıyoruz…

İşte Binali Yıldırım’ın konuşması:

“Sayın Cumhurbaşkanım, çok değerli İzmirliler, çok değerli misafirler;

Bugün mübarek Cuma günü, İzmir’deyiz. İzmir’de bu mübarek günde 64 yıllık bir tarihi olan, rahmetli Başbakan Adnan Menderes zamanında açılan Ege Üniversitesi’ne, bu irfan yuvasına manevi değerlerimizi yansıtan, tarihimizin, inancımızın nişanesi bu güzel camimizin açılışını zatı alinizin teşrifi ile gerçekleştiriyoruz. Üniversitemize ve bu üniversitemizde okuyan binlerce gencimiz için, burada ibadet edecek herkes için hayırlı uğurlu olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanım, bu Ege Üniversitesi Türkiye’nin beşinci büyük üniversitesi, İzmir’in adeta ilim, irfan yuvalarından birisi… Böyle bir camiye ihtiyaç vardı, yıllardan beri bunun özlemi çekiliyordu. Sizin talimatınızla bu külliye içerisinde bu mekanı cami yapımı için tahsis ettiniz, uygun gördünüz ve hayırsever Saygılı ailesi de buraya bir cami yapma işini üstlendi. Kendilerine hayırlarından dolayı, bu güzel eseri İzmir’imize ve Ege Üniversite’mize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanım, ezanlar bizim dinimizin direği ve şahadetleri ile İslam’ın her zaman muzaffer olduğunu işaret eden çok güzel bir ibadetimiz, çok güzel bir içtihadımız. O bakımdan bu cami ile birlikte burada ilim, irfan yuvasında yetişen gençlerimiz, aynı zamanda burada manevi ihtiyaçlarını da en güzel şekilde göreceklerdir.

Bu vesile ile bir kez daha zatı alinize teşekkür ediyoruz. Buraya, bu mübarek günde, bu güzel camimizin açılışında bizlerle beraber oldunuz. İzmirliler adına milletvekillerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Sağ olun, var olun, hayırlı uğurlu olsun efendim!..”