BAŞARININ ÜÇ SIRRI VAR | Bilal Saygılı Blog

BAŞARININ ÜÇ SIRRI VAR

MÜSİAD İzmir Şube Başkanı ve Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı, “Evdeki huzur önemli. Dürüstlük, çalışkanlık ve insana saygı bir araya geldiğinde başarı da otomatik olarak geliyor” dedi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Bilimsel Araştırmalar Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen 1. Ulusal Sakarya Mezunlar Grubu Fen ve Sosyal Bilimler Sempozyumu’nda İzmirli işadamı ve MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı tecrübelerini paylaştı.

Saygılı, iş hayatındaki başarının üç temel sırrını öğrencilere anlattı. Sempozyuma SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut, Sakarya Mezunlar Grubu (SMG) Başkanı Seyfi Kurt ile çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Sakarya Üniversitesi mezunlarının birçoğu alanlarında hizmet etmekle birlikte toplumsal olaylara karşı da daha hassas davranıyorlar. Sakarya Üniversitesi’nin bir ruhu var. Hedeflere ulaşıldı fakat daha da ileri gitmemiz gerekiyor” dedi.

MUTLULUKLA BAŞLIYOR

Sempozyuma katılan başarılı iş insanı, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı, iş hayatındaki başarının evdeki huzur ve mutluluktan başladığını belirtti. Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan ve üniversite yöneticilerine teşekkür eden Saygılı, “Yıllardır görmediğim dostlarımı da bir arada görmekten dolayı da çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim” dedi.

Başarının üç temel unsurunun dürüstlük, çalışkanlık ve insana saygı olduğunu vurgulayan Saygılı, şunları söyledi:

Bu üçü bir araya geldiğinde de başarı otomatik olarak geliyor. Ayrıca yoruldum kelimesi yok. Hafta sonu dahi işyerinizde ailenizden biri, birer birey olarak görüldüğünüz çalışanlarla beraberseniz zaten başarının bir parçası da budur. İşyerinde çalışan personeli çalışan değil bir aile bireyi, aile ferdi olarak görmek ana temel unsurdur.

ÇOK YÖNLÜ OLUN

MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, “Artık sosyal ve siyasi problemlerden ziyade, kendinizi donanımlı yetiştirmeye gayret göstermeniz şart.

En önemlisi kendinizi mutlu olacağınız alanlara yönlendirmelisiniz. Para için herhangi bir işe girilmez. Çaba gösterin ve çok yönlü olun” görüşünü dile getirdi.

Kaynak: Fatih Şendil, Yeni Asır Gazetesi