2016 TÜRKİYE RALLİ ŞAMPİYONASI SAYGILI RULMAN EGE RALLİSİ İLE START ALIYOR!!! | Bilal Saygılı Blog

2016 TÜRKİYE RALLİ ŞAMPİYONASI SAYGILI RULMAN EGE RALLİSİ İLE START ALIYOR!!!

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası, 16 Nisan’da Saygılı Rulman Ege Rallisiyle İzmir’de başlıyor. 4 yıl üst üste Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar Birincisi olan Simin Bıçakcıoğlu ve yeni co-pilotu Serkan Okan; yeni sezona Saygılı Rulman Ege Rallisi ile hızlı bir giriş yapmak istiyor. Simin Bıçakcıoğlu’nun hedefi 5 yıl üst üste Kadın Pilotlar Birincisi olmak.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Saygılı Rulman Ege Rallisi, bu yıl 16-17 Nisan tarihlerinde İzmir Park Yarış Pisti'nde yapılacak ilk ayak yarışları ile start alıyor. İzmir’den start alan şampiyona; Marmaris, Kocaeli, Buca, Eskişehir, İstanbul’dan sonra 20-23 Ekim tarihleri arasında Intercity İstanbul Park Pisti’nde düzenlenecek olan ‘Otomobil Sporları Festivali’ ile son bulacak.

Ralli sevenlerin yoğun katılımının beklendiği Saygılı Rulman Ege Rallisi, 16 Nisan Cumartesi günü saat 13.30’da Forum Bornova önünden verilecek olan start ile başlayacak. Ralli’nin ilk gününde, 60 kadar ekip 2 gün boyunca Seferihisar bölgesindeki özel etaplar ile İzmir Park Yarış Pisti’ndeki seyirci özel etabında kozlarını paylaşacaklar.

Rallinin ikinci gününde ise mücadele saat 16.30’dan itibaren, Balçova İnciraltı’nda finiş pistinde devam edecek. 494 kilometre toplam uzunluğu bulunan ve 7 özel etaptan oluşan rallideki, Efemçukuru ve Beyler özel etapları, geçmiş yıllarda aramızdan ayrılan Selim Teoman ve Mazhar Demiralp adları ile geçilecek.

Haberleri incelemek için;

Milliyet

Hürriyet

Ege Haber Gazetesi

Yeniasır Gazetesi

TRT Haber

Ege Otomobil Sporları Kulübü

Ralli Ajansı